Świetna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. czytaj więcej o naszej restauracji Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film