Wyjeżdżasz na wczasy lub ewentualnie w podróż firmową do innego miasta czy też kraju? Na miejscu pragniesz zwiedzić jak najwięcej, transportując rodzinę lub współpracowników do okolicznych miast?

samochód do wynajęcia Kraków

Dawniej jedynym dobrym rozwiązaniem byłyby taryfy bądź własny przewóz – dzisiaj o wiele poprawniejszą i tańszą alternatywą są wypożyczalnie aut, które szturmem zdobyły serca amerykanów i powoli przekonują do siebie również europejczyków, w tym także naszych rodaków.
Coraz więcej ofert polskich wypożyczalni samochodów ukazuje, że potrzebujemy samochodów w określonym czasie. Co znacznie więcej, wypożyczalnie aut stają się standardem nie jedynie dla podróży firmowych, lecz też do tych prywatnych, gdy potrzebujemy prędkiego oraz nieograniczonego przewozu w danym regionie.

wypożyczalnia samochodów Kraków dworzec pkp

Wydatki najmu auta
Przejdźmy wobec tego do sedna – jakie są wydatki wynajmu auta? To zależy od tego, jakie auto pragniemy wydzierżawić i na jak długi okres. Wyjeżdżając na dwutygodniowe wakacje, warto pomyśleć o najmie na pełen okres urlopu. Czemu? Albowiem wynajem jedynie na parę dni może być o wiele droższy aniżeli najem na tydzień lub ewentualnie dwa tygodnie. Ta zasada dotyczy nie tylko turystów, ale też biznesmenów, którzy potrzebują aut w trakcie podróży służbowej.
Na cenę ma również wpływ typ samochodu. Bogata w akcesoria limuzyna będzie o wiele droższa aniżeli normalne rodzinne auto (które również nie musi być pozbawione wygód typu klimatyzacja lub fotelik dla dziecka, który coraz częściej jest w sztampowym wyposażeniu). Nie zmienia to niemniej jednak faktu, że wypożyczalni aut jest tak dużo, że musiało to odbić się na cenach – mniejszych opłatach dla Kontrahentów.