Przemówienia dla wielu ludzi są istną zjawą. Pisanie przemówień to jednakże odpowiedni sposób, aby przygotować się do publicznego występu. Zapisując przemówienia należy pamiętać o tym, aby były one na temat. Należałoby też wziąć pod uwagę okoliczności – inne będzie przemówienie urzędowe, a inne w gronie znajomych. Swobodne przemówienia pełne dowcipów nie sprawdzą się w przypadku przemówień oficjalnych (i odwrotnie).
przemówienia
Jednakże nie wyłącznie słowa są istotne – podczas przemowy liczy się też mowa ciała ludzkiego. Czujna kontrola zachowań, sposobu poruszania się, dynamiczności ruchu oraz gestykulacji bywa nieraz pewniejszym źródłem informacji aniżeli najpoprawniej opłacany i najlepiej wyszkolony szpieg. Jak to całkowicie działa i o czym nas informuje?
http://www.przemowienia.pl/poradnik.html” title=”przemówienia”>baza przemówień
Aby dokumentnie poznać schemat mowy ciała wypada cofnąć się do czasów, kiedy gatunek nie potrafił jeszcze porozumiewać się za pomocą mowy. Komunikacja na poziomie zwierząt opiera się w zasadzie na jednoznacznie odbieranych gestach. Krótko mówiąc – pisanie przemówień w żadnym wypadku nie musi być zawikłane – wystarczy skupić się na tym, co pragniemy przekazać słuchaczom oraz ubrać nasze myśli w słowa a również delikatne żarty i przerywniki. Pamiętajmy o zachowaniu dobrej ostrożności a również szacunku. Inspiracji można także wyszukiwać w sieci – obecnie jest dużo witryn internetowych, które oferują gotowe przemówienia a także dużo portali, na których odnajdziemy osoby piszące treści przemówień. Nie musimy się więc troskać, a jeśli wybitnie nie znamy się na pisaniu przemówień – należałoby to zlecić dla fachowców.