Wśród wielu miast w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto naprawdę idzie do przodu.
Pozytywne transformacje w Krakowie.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu niedawnego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest duża. Mocno pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których miasto często czerpie. Dynamiczne działanie w obszarze zdobywania dotacji spowodowały, że gmina rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz kolejne obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla statystycznego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie funkcjonują. Zazwyczaj pomijamy historie, które nie są bezpośrednio z nami związane. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Tymczasem miasto zmienia się z każdym dniem. Innowacje w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pozwalają nam lepiej i wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie nowości zachęcają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta plany nie dotyczą tylko ścisłego środka Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem małopolskim. Z tej przyczyny zamiast uskarżać się lecz dostrzec zmiany w które obrodził Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości zmian – pozwolą miastu stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent