W jaki sposób wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak ściśle mówiąc każda pora jest dobra na to aby zażyć trochę wypoczynku i zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wyprawę z rodziną od czasu do czasu zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku należałoby jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się zapytanie, czym wypada się kierować przy tego rodzaju zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, aby radować się spokojną i wygodną jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

Northline Tirol 420 Wing White Black

Poprawny wybór samochodowego kufra

By box samochodowy był udanym kupnem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod uwagę kilka znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie wypada zakomunikować, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z dowolnym typem samochodu w związku z tym w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć czy te szczegóły będą ze sobą współbrzmieć. Właściwym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz bodaj najważniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a oprócz tego należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli chodzi o wagę kufra, przed zakupem warto dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za jakie trzeba dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.